Wybieramy wpusty podłogowe

Wybór wpustów podłogowych z pewnością nie należy do zadań prostych. Wiele osób sparzyło się na tym. Dlatego też przygotowałem wpis, w którym podpowiem Wam na co zwrócić uwagę podczas wyboru wpustów podłogowych. Okazuje się, że czynników jest kilka i każdy z nich odgrywa bardzo ważną rolę. Zastanówmy się zatem jakie są głównie kryteria wyboru kratek ściekowych?

Wpusty podłogowe ze stali nierdzewnej

Kupując kratki ściekowe, które nie należą do najtańszych produktów, należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Wpusty podłogowe powinny być wyprodukowane ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Stal kwasoodporna wydaje się być niezbędna przede wszystkim w zakładach z branży chemicznej. W innych gałęziach przemysłu sprawdzi się doskonale stal kwasoodporna. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Zaraz przekonacie się, że tych czynników jest dużo więcej.

Przepustowość kratek ściekowych

Bardzo istotną rolę odgrywa także odpowiednia przepustowość wpustów podłogowych. Szerokość odpływu determinuje ilość wody oraz nieczystości, które wpusty podłogowe są w stanie odprowadzić z powierzchni podłogi. Omawiając średnicę odpływu warto także zwrócić uwagę na szerokość kosza osadczego. To on decyduje o ilości części stałych, które mogą odebrać wpusty podłogowe. Wszystkie te czynniki mają bardzo różne wartości w zależności od wielkości zakładu przemysłowego. Nie ma sensu kupowanie wpustów o wydajności wielokrotnie przewyższającej potrzeby Waszego zakładu. Wyrzucicie tylko niepotrzebnie pieniądze.
Powyższy artykuł pokazał Wam jak ważny jest prawidłowy i przemyślany wybór wpustów podłogowych. Mam nadzieję, że nie będziecie zwracać uwagi wyłącznie na cenę tych elementów a raczej na ich wydajność. Dzięki temu unikniecie większych wpadek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*