Zbiór informacji o odwodnieniach liniowych

Teoretycznie każda osoba chcąca zdecydować się na odwodnienia liniowe wie czym one są. Mało kto jednak wie o co warto spytać sprzedawcę. Nierzadko klient polega wyłącznie na opinii pracownika sklepu, co nie jest dobrym pomysłem, może się bowiem okazać, że ten chce sprzedać produkt, który cieszy się małym zainteresowaniem, a niekoniecznie jest rozwiązaniem idealnym dla konsumenta proszącego o radę. Właśnie dlatego warto samemu zapoznać się z tematyką odwodnień liniowych, aby zdecydować się na produkt, który spełni wszystkie oczekiwania.

Czym są odwodnienia liniowe

Zarówno kanały rynnowe jak i kanały szczelinowe mają za zadanie odprowadzanie wody z podłogi do kanałów. To rozwiązanie, które jest stosowane w wielu miejscach zaczynając od garażów, poprzez zakłady przemysłu spożywczego czy chemicznego. Są stosowane również w punktach gastronomicznych.

Budowa odwodnień liniowych

Kanały rynnowe są zrobione ze stali nierdzewnej. Konsumenci rzadko decydują się na materiały kwasoodporne, choć w niektórych przypadkach zastosowanie właśnie takiego rozwiązania jest konieczne (np. w zakładach, w których są stosowane substancje żrące). Warto wiedzieć, że grubość blachy, z której wykonane są kanały szczelinowe nie może przekraczać 2 milimetrów. Należy pamiętać o tym, że optymalny spadek powinien wynosić około 1% – dzięki temu woda nie będzie się gromadzić w kanale, nie ma również ryzyka że kanał zostanie uszkodzony poprzez zbyt dużą szybkość spływu wody lub innych zgromadzonych na powierzchni zanieczyszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*